post

شاید شما هم آرزو هایی داشته باشید؛ یکی از آرزوهای من ساختن خانه ای است که خودم آنرا طراحی کرده باشم. این آرزو خیلی راحت نیست ولی حداقل کاری که میتوانم بکنم این است که آنرا برای خودم تصور کنم، طراحی کنم و بارها و بارها از نو بسازم. مشکلاتش را حل کنم و به دنبال راه حلی برای مشکلات حل نشده اش باشم. لذت دارد واقعا لذت دارد استفاده از دسترنج خودتان لذت دارد. پیشنهاد میکنم شما هم لذت ببرید…

۵به نظرم ابعاد زمین میتواند ۲۵۰ مترمربع به صورت ۱۰ در ۲۵ باشد. انتخاب محل زمین بسیار مهمه و حتما برای این کار از زمین های خوب استفاده کرد زیرا اینهمه تلاش و فکر بر روی زمین نامرغوب زیان است.

که فضای مفید ساختمان یا همان زیربنای ساختمان میشود ۱۵۰ متر. واحد های تک ۱۵۰ متری بسیار اندازه خوبی دارند با سه خواب و نورگیر خوب

تعداد طبقات: ۴ سقف روی پیلوت

امکانات: آسانسور، روشنایی راه پله ها، نور گیر، پنجره های دوجداره، درهای چوبی، آشپزخانه نورگیر،سیستم گرمایش رادیاتور و سرمایش کولر گازی، کف پارکت

تاسیسات:

نقشه تاسیسات برقی بسیار مهم است؛ در اتاق ها باید جای کلید با دقت فراوانی انتخاب شود. همینطور تعداد پریزهای برق و تلفن؛ انتن مرکزی در نقاط مهم اضافه شود و طوری سیم کشی شود تا به راحتی بتوان حتی پس از سالها آنرا اصلاح نمود.

گرمایش و سرمایش: فن کویل

سازه: مقاوم دربرابر زلزله

آشپزخانه:

  • یکی از موارد مهم در آشپزخانه هر خانه وجود محیطی مجزا و دور از دید مهمان میباشد. این مورد میتواند با یک دیوار حائل به عرض ۱٫۵ متر ایجاد شود. معمولا این دیوار باید بین محوطه ظرفشویی و پذیرایی ایجاد گردد.
  • میز کار آشپزخانه: بین ظرف شویی و گاز فضایی حدود ۱ متر میتواند بسیار مفید و کارآمد باشد. این فضا باید زمان طراحی در نظر  گرفته شود.

پنجره ها: نور از مهمترین عوامل زیبایی در خانه هاست. شما میتوانید با ایجاد پنجره های بزرگ از نور محیط بیشتر استفاده کنید.

خانه ای پر نور با پنجره های بزرگ

خانه ای پر نور با پنجره های بزرگ